جدیدترین روش های درمان وزوز گوش

مجله مهرا :: وزوز گوش یا سوت کشیدن درصورت عدم کنترل و درمان میتواند زندگی روزمره را مختل کند. بسیاری از افراد به دنبال  بهترین درمان وزوز گوش و جدیدترین روش های درمان وزوز گوش هستند. در این مقاله سعی داریم به بیان جدید ترین یافته ها و راههای درمان وزوز گوش را بیان کنیم.

 

آیا مغناطیس درمانی می تواند به وزوز گوش کمک کند؟

RTMS(Repettive Transcranial Magnetic Stimulation) یکی از روش های درمان وزوز گوش می باشد. این روش غیر تهاجمی بوده و به این صورت که با ارائه پالس های الکترومغناطیسی از طریق الکترودهای قرار گرفته بر روی سر می تواند سبب کاهش تحریک پذیری نورون ها و نوروترنسمیترهای مربوط به وزوز گوش و در نتیجه کاهش شدت وزوز گوش شوند.

در حالت تئوری فعالیت بیش از حد نوروهای شنوایی در مرکز شنوایی می تواند از طریق روش RTMS تنظیم و ADJUST شود، بنابراین کاهش وزوز گوش اتفاق می افتد که نشان از کارامدی این یکی از روش های درمان وزوز گوش می باشد.

اگرچه کارامدی و بی خطر بودن روش درمانی ار تی ام اس در درمان وزوز گوش به صورت مکرر در مقالات مختلف بررسی شده است اما نتایج مقالات بایکدیگر تناقص دارند.

درمان وزوز گوش
درمان وزوز

آیا درمان تجربی برای روس های درمان وزوز گوش وجود دارد؟

تحریک مغناطیسی جمجمه ای مکرر (rTMS)

تحریک الکترومغناطیسی قوی برای کاهش فعالیت عصبی شناخته شده است. از آنجایی که اعتقاد بر این است که وزوز گوش تابعی از بیش فعالی در قشر عصبی مغز است، بسیاری از محققان معتقدند که چنین تحریکی می تواند درک و شدت وزوز را کاهش دهد. این یکی از روش های درمان وزوز گوش هم در حال تحقیق و بررسی است.

آیا استفاده از قالب های ضد صوت یکی از روش های درمان وزوز گوش است؟

برخی افراد متوجه می‌شوند که دستگاه‌های پوشاننده یا همان قالب های ضد صوت مخصوصاً در شب یا در محیط‌های ساکت مفید هستند، زمانی که وزوز گوش ممکن است غالب‌تر به نظر برسد. یک دستگاه نویز سفید که روی میز کنار تخت قرار می گیرد، یا صدای سفیدی که از طریق هدفون یا هدفون پخش می شود، می تواند همان اثر تسکین دهنده را داشته باشد. بنابراین یکی از بی خطرترین روش های درمان وزوز گوش است.

شنوایی سنجی

کدام یک از روش های درمان وزوز گوش بهتر است؟

درمان شناختی رفتاری (CBT) یا سایر اشکال مشاوره. یک متخصص یا روانشناس دارای مجوز بهداشت روان می تواند به شما کمک کند تکنیک های مقابله ای را بیاموزید تا علائم وزوز گوش را کمتر آزاردهنده کنید. مشاوره همچنین می تواند به مشکلات دیگری که اغلب با وزوز گوش مرتبط هستند، از جمله اضطراب و افسردگی کمک کند.

آخرین درمان وزوز گوش چیست؟

تحریک الکتریکی و مغناطیسی گوش

مطالعه ژوئن 2022 از تحریک الکتریکی گوش گوش درد چیست؟ علت ‍‍‍‍و ‌درمان آن استفاده کرد و نرخ بهبودی 79 درصدی را در علائم وزوز گوش نشان داد. هیچ عوارض جانبی منفی وجود نداشت. درمان غیر تهاجمی بود، یعنی نیازی به جراحی نبود.

آیا درمان قطعی برای وزوز گوش وجود دارد؟

در حال حاضر، وزوز گوش هیچ درمانی ندارد و هیچ داروی موثری وجود ندارد. علل آن پیچیده است و می تواند بر خواب مناسب و اثربخشی شغلی تأثیر بگذارد و همچنین منجر به افسردگی شود. اکثر مردم حملات گاه به گاه وزوز گوش را گزارش می کنند، اما حدود 5٪ از همه بیماران آن را ناراحت کننده یا مختل کننده زندگی روزمره می دانند.یکی از راههای کاهش و درمان وزوز گوش استفاده از سمعک است و صوت درمانی است که امروزه بسیار مورد اقبال قرار گرفته است.

آیا درمان های مورد تایید FDA برای وزوز گوش وجود دارد؟

این شرکت اعلام کرد که ، FDA مجوز de novo را به Neuromod Devices Lenire اعطا کرد.

سریع ترین راه برای درمان وزوز گوش چیست؟

قرار گرفتن در معرض صدای بسیار بلند را کاهش دهید

از سکوت کامل بپرهیزید

مصرف نمک را کاهش دهید

فشار خون فرد را کنترل کنید

از محرک هایی مانند کافئین و نیکوتین خودداری کنید

ورزش

کاهش خستگی

استرس را مدیریت کنید

درمان وزوز گوش

چه صداهایی برای بهبود وزوز گوش بهتر است؟

این کار فرد را در معرض نویز پس زمینه مانند نویز سفید، صداهای طبیعت یا صداهای محیطی قرار می دهد تا صدای وزوز گوش را بپوشاند یا توجه را از آن دور کند. گوش دادن به دستگاه های صوتی یا موسیقی از طریق هدفون یا دستگاه های دیگر می تواند باعث وقفه موقت از درک وزوز گوش شود.

پوشاندن وزوز گوش با چه فرکانسی است؟

پوش یا ماسکینگ وزوز گوش با فرکانس بالا (بیش از 6000 هرتز) به دلیل ویژگی های تشدید گوش انسان و همچنین محدودیت های فرکانس بالای دستگاه های داخل گوش دشوار است. گوش دارای فرکانس رزونانس (بالاترین پاسخ فرکانس) در 3000 هرتز است و در سمت فرکانس بالا با شیب بسیار تند 26 دسی بل/اکتاو می چرخد.

آیا درمان وزوز گوش در ژاپن یافت شده است؟

در ژاپن، Yoku-kan-san، یک فرمول گیاهی TCM، برای درمان وزوز گوش در 2 هفته در یک بیماری که به مدت 3 سال چنین مشکلی را تحمل کرده بود، یافت شد.

جهت دریافت نوبت و مشاوره با متخصصان شنوایی مبتوانید با کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مهرا تماس حاصل فرمایید. کلینیک مهرا بهترین کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مرکز تهران و شمال تهران میباشد که واقع در  سهروردی شمالی با جدیدترین و به روز ترین متد های درمانی در خدمت شماست.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *