انواع سمعک

مجله مهرا :: با توجه به گسترش جمعیت سالمندی و زندگی فعالانه آن‌ها، نیاز به استفاده از سمعک مناسب برای شنیدن بهتر افزایش یافته است. اما خرید سمعک مناسب به دلیل تنوع بالای موجود در بازار و مشخص نبودن نیازهای هر فرد، می‌تواند چالش برانگیز باشد. در این مقاله به بررسی عوامل مهم در خرید سمعک مناسب خواهیم پرداخت تا به شما کمک کنیم تا انتخاب درستی داشته باشید.

 

نکات مهم برای خرید سمعک

خرید سمعک مناسب برای افراد سنین مختلف، یکی از موارد مهم در بهبود شنوایی است. اما برای خرید بهترین سمعک، باید به مواردی توجه کرد. ابتدا باید شنوایی خود را تست کنید تا بتوانید بهترین سمعک را با توجه به شنوایی خود انتخاب کنید. همچنین باید به کیفیت صدای سمعک، راحتی استفاده، قیمت و نوع باتری سمعک توجه کنید. برای خرید سمعک مناسب بهتر است به مراکز و کلینیک معتبر و مجهز به تجهیزات لازم مراجعه کنید.

ویژگی های سمعک مناسب

سمعک خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • کیفیت صدا: سمعک مناسب باید دارای کیفیت صدای بالا و بدون نویز باشد تا فرد در حال استفاده از آن، صدای دقیق و واقعی را بشنود.
  • راحتی استفاده: سمعک باید برای فردی که آن را به دلیل کاهش شنوایی استفاده می کند، راحت و قابل استفاده باشد. همچنین، باید اندازه متناسبی داشته باشد و برای فرد زیبایی ظاهری هم داشته باشد.
  • پوشش صدای محیطی: سمعک مناسب باید قابلیت کاهش صداهای محیطی را داشته باشد تا فرد بتواند به راحتی صدای مورد نظر خود را بشنود.
  • باتری با طول عمر بالا: سمعک باید دارای باتری با طول عمر بالا و قابل شارژ باشد تا فرد بتواند آن را برای مدت طولانی استفاده کند.
  • خرید سمعک

آیا خرید سمعک مناسب خوب ضروری است؟

سمعک ها یکی از بهترین راه حل هایی هستند که برای درمان مشکلات شنوایی ارائه می‌شوند. سمعک خوب، به بیماران کمک می‌کند تا راحت تر و با کیفیت بیشتری بتوانند با خانواده و دوستانشان در ارتباط باشند. همچنین، سمعک خوب به بیماران کمک میکند تا از میزان شنوایی کار آمد بهره مند شوند.

مراحل خرید سمعک مناسب

برای خرید سمعک مناسب ابتدا شما باید به یک مرکز یا کلینیک معتبر شنوایی سنجی مراجعه کنید.متخصص در ابتدا گزارشی از شکایت و مشکل شنوایی شما تهیه میکند.سپس با استفاده از وسیله ای به نام اتوسکوپ به معاینه فیزیکی کانال گوش ،پرده گوش میپردازد و گوش شما را از نظر وجود جرم گوش ، عفونت و التهاب گوش ، پارگی پرده و سایر موارد موثر بر شنوایی بررسی مینماید.سپس در اتاقک اکوستیک با استفاده از دستگاه ادیومتر میزان کم شنوایی و نوع کم شنوایی شما را مشخص میکند.سپس با استفاده از دستگاه تیمپانومتر به بررسی گوش میانی شما میپردازد.

بعد از انجام معاینات و تست ها متناسب با سمعک پیشنهادی متخصص از گوش شما قالب گرفته میشود تا سمعک به راحتی قابل استفاده شخصی شما باشد.در نهایت با مشاوره خوب و متناسب با میزان کم شنوایی و نیاز شما و قیمت ،سمعک برای شما انتخاب میگردد و توسط متخصص شنوایی آماده و تنظیم میشود.برای تنظیم درست سمعک ممکن است شما نیاز به مراجعه مجدد پیدا کنید و سمعک به طور دوره ای برای شما تنظیم گردد تا بهترین کارکرد را برای شما داشته باشد.

انواع سمعک

معایب خرید سمعک اینترنتی از فروشگاهها و سایت ها

چرا خرید سمعک از مراکز و کلینیک های معتبر شنوایی سنجی و زیر نظر متخصص اهمیت دارد؟در ادامه معایب خرید سمعک از مراکز و فروشگاهها را برایتان بیان میکنیم ::

نداشتن امکان تست و انتخاب دقیق سمعک مناسب 

به دلیل عدم ملاقات با کارشناس مجرب و متخصص در فروشگاههای آنلاین و تجهیزات پزشکی، به عنوان یکی از معایب خرید سمعک مناسب از این مراکز برشمردنی است. گاهی این محصولات دارای ابعادی نادرست برای اندازه گوش مشتریان هستند و برای کاربران مشکلاتی ایجاد می کنند.

عدم ارائه تضمین کیفیت 

 یکی دیگر از معایب خرید سمعک مناسب از فروشگاههای آنلاین و تجهیزات پزشکی است. در این موارد ممکن است تجهیزاتی با کیفیت پایین و معیوب فروخته شود که در واقع باعث افزایش مشکلات شنوایی کاربران می شود. در صورتی که این محصولات از فروشگاههای معتبر و با سابقه خریداری شوند، این مشکل همانند آنچه از دست داده شده است، برطرف خواهد شد.

عدم مشاوره و پشتیبانی لازم

یکی دیگر از این مشکلات عدم مشاوره و پشتیبانی لازم از سمعک هاست. در این حالت، ممکن است شما به دنبال سمعک مناسب با ویژگی‌های خاص هستید، اما در مورد محصول در سایت یا فروشگاه اطلاعات کافی ندارید. این موضوع می‌تواند منجر به خرید یک سمعک نادرست و نامناسب شود و باعث بروز مشکلاتی در آینده شود. 

نبود شرایط بازگشت و تعویض کالا

هنگام خرید سمعک اینترنتی از طریق سایتهای فروشگاهی و فروشگاههای تجهیزات پزشکی، شما ممکن است با مشکلاتی در مورد خرید سمعک مناسب مواجه شوید. در اینصورت، نبود شرایط بازگشت و تعویض کالا می‌تواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند. ممکن است سمعک خریداری شده با نیاز و سلیقه شما مطابقت نداشته باشد

عدم تنظیم سمعک متناسب با میزان کم شنوایی

سمعک ها متناسب با میزان کم شنوایی کاربر توسط متخصص شنوایی تنظیم میشوند تا بهترین کارکرد را داشته باشند و فرد به راحتی بتواند از سمعک مناسب استفاده کند.سوت کشیدن ، خش خش کردن ،کم یا زیاد بودن صدا ،از جمله عواقب عدم تنظیم درست سمعک میباشد.

عدم راحتی و جایگیری سمعک در گوش

برای استفاده از سمعک مناسب حتما باید توسط متخصص شنوایی از گوش شما قالب گرفته شود با استفاده از قالب گرفته شده بخشی از سمعک که داخل گوش شما قرار میگیرد ساخته میشود تا سمعک روی گوش شما کاملا فیکس باشد.سمعک های خریداری شده از فروشگاه ها فاقد قالب های شخصی هستند که موجب ایجاد صدای اضافه در گوش و ثابت نماندن سمعک در گوش کاربر میگردد.

سوالات متداول

آیا خرید سمعک مناسب نامرئی برای همه کار آمد است ؟

مدل و نوع سمعک براساس سن ، نوع ومیزان کم شنوایی فرد انتخاب شود.سمعک نامرئی هم برای همه افراد مناسب نیست.

قیمت سمعک مناسب ارزان در تهران چقدر است ؟

سمعک  مناسب دارای قیمت های مختلفی است و عوامل مختلفی مانند امکانات ، برند سمعک ،مدل و… در قیمت سمعک تاثیر میگذارد که از 5 میلیون تا 40 میلیون را دربرمیگیرد.

بهترین کلینیک شنوایی سنجی و سمعک در تهران کجاست ؟

در تهران کلنیک سمعک معتبر در مناطق مختلف تهران وجود دارد که با بررسی دقیق میتوان بهترین کلینیک سمعک در تهران و سمعک مناسب را پیدا کرد.

بهترین کلینیک خرید سمعک در مرکز تهزان کجاست ؟

کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مهرا واقع در عباس آباد سهروردی یکی از بهترین کلینیک خرید سمعک در تهران است که با کادری مجرب و کار آزموده خدمات تخصصی به مراجعین ارائه میدهد.

آیا خرید سمعک از دیجی کالا درست است؟

همانطور که در بالا اشاره شد خرید اینترنتی سمعک با معایب و مشکلات زیادی همراه است به خصوص که سمعک های برند های معتبر و رده بالا معمولا در فروشگاههایی مثل دیجی کالا که تخصصی نیستند اراِئه نمیشود.

آیا امکان خرید قسطی سمعک وجود دارد؟

در برخی از کلینیک ها با توجه به شرایط مراجع امکان خرید قسطی سمعک و پرداخت در چند مرحله وجود دارد.

آیا خرید آنلاین سمعک کار درستی است؟

خرید آنلاین سمعک به علت عدم انجام درست ارزیابی های کم شنوایی توسط متخصص و تجویز سمعک مناسب با مشکلات زیادی همراه است. همچنین امکان تنظیم سمعک و خدمات پس از فروش وجود ندارد.

جهت دریافت مشاوره و انجام تست های شنوایی و خرید سمعک مناسب میتوانید از طریق لینک زیر با کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مهرا واقع در منطقه 7 تهران سهروردی ارتباط بگیرید و نوبت دریافت نمایید::

02188740248

02188733901

‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *