خرید سمعک دست دوم

کلینیک مهرا :: بسیاری از افراد بر اثر افزایش سن ،مشکلات مادرزادی ، بیماری ئ عفونت ها ، سکته گوش یا مشکلات ویروسی  و… دچار کم شنوایی میشوند ونیازمند به استفاده از سمعک میشوند. یک سوال رایج در مورد خرید سمعک دست دوم این است که آیا سمعک را می توان مجدد استفاده کرد؟ میتوان سمعک دست دوم خرید یا مشکلاتی به همراه دارد؟ سه نکته اصلی در مورد سمعک های استفاده شده وجود دارد: تناسب فیزیکی ،تناسب با نوع و میزان کم شنوایی ، فناوری موجود در دستگاه.

خرید سمعک دست دوم کار درستی است؟

برخی از سمعک ها را می توان تغییر کاربری داد تا متناسب با گوش دیگران باشد، اما بیشتر آنها نمی توانند و در صورت استفاده مجدد کارآیی مناسب را ندارند.
تناسب فیزیکی سمعک ها را می توان بر اساس دو سبک اساسی توصیف کرد: سمعک های داخل گوش (ITE) و سمعک پشت گوشی (BTE).
سمعک‌های استفاده‌شده در گوش به قالب و پوسته جدید نیاز دارند. سمعک های داخل گوشی ITE سفارشی هستند یا به طور خاص برای تناسب با کانال گوش افراد ساخته شده اند. از آنجا که شکل مجرای گوش همه منحصر به فرد است. این سبک از سمعک نمی تواند توسط شخص دیگری استفاده شود، مگر اینکه پوسته سفارشی بازسازی شود، که همیشه ممکن نیست و ممکن است هزینه بالایی داشته باشد. این به عنوان پوشش مجدد شناخته می شود. خرید سمعک جدید در این شرایط معقول تر است.

کدام سمعک برای خرید دست دوم سمعک مناسب هستند؟

استایل های پشت گوش مناسبتر هستند ، سمعک های پشت گوشی BTE برای تمام افراد چون که پشت گوش قرار می گیرند یک اندازه هستند. آنها از طریق قالب های گوش سفارشی یا استاندارد به گوش جفت می شوند. در حالی که قالب دیگران را نمی‌توان مجدداً استفاده کرد ، خود سمعک ممکن است توسط شخص دیگری مجدداً استفاده شود، مشروط بر اینکه سمعک دست دوم توسط یک پزشک برای مطابقت با نیازهای شنوایی شخص دوم مجدداً برنامه‌ریزی شود. که این موضوع معمولا معقولانه به نظر نمیرسد چون سمعک دست دوم ممکن است دچار مشکلی در قطعه های سمعک باشد. یا متناسب با نوع و میزان کم شنوایی فرد دیگر نباشد. بنابراین، سمعک های BTE بسته به فناوری تعبیه شده در سمعک، احتمال بیشتری دارد که قابل استفاده مجدد باشند. خرید سمعک دست دوم از نظر تخصصی کار درستی نمیباشد و ممکن است هزینه های بالاتری را نیز برای فرد داشته باشد.
برای دریافت مشاوره ما شدیداً توصیه می‌کنیم به کلینیک شنوایی مراجعه کنید تا بتوانند سمعک را برای نیازهای فردی شما انتخاب و برنامه‌ریزی کنند.
شما میتوانید به کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مهرا در تهران مراجعه کردا و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
02188740248-02188733901

خرید سمعک دست دوم

معایب خرید سمعک دست دوم چیست ؟

هر فرد برای نسخه خود به سمعک هایی نیاز دارد که مجدداً کالیبره شده باشند. کم شنوایی هر فردی منحصر به فرد است. سمعک دست دوم به دقت باید برنامه ریزی ، مارک و مدل مناسب سمعک انتخاب شود تا فرکانس های خاصی را که فرد برای شنیدن آن تلاش می کند به درستی تقویت کند. شما باید یک متخصص شنوایی و سمعک را پیدا کنید که مایل باشد سمعک دست دوم شما را بر اساس نتایج ادیوگرام شما دوباره برنامه ریزی کند که معمولا متخصص شنوایی اینکار را انجام نمیدهد چون امکان سوختن سمعک یا وجود مشکل فنی بسیار زیاد است.

آیا فناوری سمعک دست دوم نیز اهمیت دارد؟

فناوری یک اصطلاح کلی است که بسیاری از جنبه‌های سمعک مانند منبع تغذیه، قابلیت برنامه‌نویسی، سن مدار و نحوه عملکرد آن را در بر می‌گیرد. یک متخصص شنوایی باید سمعک ها را ارزیابی کند تا مشخص کند که آیا این فناوری برای شما کار می کند یا خیر.
جدیدترین سمعک ها با فناوری پیشرفته مانند یادگیری عمیق/هوش مصنوعی و بلوتوث عرضه می شوند. اینها بسیار مفید هستند، به خصوص اگر از برنامه های تلفن هوشمند خود استفاده می کنید یا دوست دارید موسیقی پخش کنید. کمتر احتمال دارد که این ویژگی ها را در سمعک های قدیمی دست دوم و استفاده شده بیابید.

در خرید سمعک دست دوم مراقب باشید
وقتی سمعک را بدون کمک متخصص شنوایی بخرید، هیچ تضمینی وجود ندارد که سمعک همانطور که انتظار می رود کار کند و تحت ضمانت از دست دادن یا آسیب قرار نگیرد. امکان تنظیم و گارانتی سمعک هم وجود ندارد.

آیا می توانم سمعک خود را بفروشم؟

بله، خرید و فروش سمعک های دست دوم قانونی است، اگرچه شما باید قوانین مندج در قوانین فدرال و ایالتی را رعایت کنید. این می تواند پیچیده شود. حداقل، سمعک باید دارای بسته بندی باشد که به وضوح نشان دهنده فروش مجدد آنها باشد. قبل از شروع فروش یا خرید سمعک دست دوم محتاط باشید و تحقیق کنید.برای اطلاع از اینکه آیا سمعک استفاده شده برای شما مناسب است یا خیر، به متخصص شنوایی مراجعه کنید.

قدم اول خرید سمعک دست دوم

اولین قدم برای تعیین اینکه آیا سمعک استفاده شده برای شما مفید است یا خیر این است که ببینید آیا آنها برای نوع کم شنوایی شما مناسب هستند یا خیر.
برخی از سمعک‌ها به راحتی قابل استفاده مجدد هستند، اگر فناوری داخل آن برای استفاده کننده جدید مناسب باشد.

قدم دوم

مرحله دوم این است که سمعک ها را به طور کامل توسط متخصص شنوایی سنجی بازرسی و آزمایش کنید تا اطمینان حاصل شود که هنوز در وضعیت خوبی کار می کنند. در صورت وجود نگرانی، ممکن است لازم باشد برای تعمیر یا تعمیر به سازنده ارسال شود که معمولا ممکن نیست.

قدم نهایی خرید سمعک

در نهایت، هنگامی که سمعک برای استفاده شما آماده شد، متخصص باید آنها را به طور خاص برای توانایی شنوایی شما برنامه ریزی کند. مانند هر دستگاه سمعک دیگری، این برنامه‌ ریزی ممکن است به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشد تا سمعک را با شنوایی، ترجیحات و نیازهای سبک زندگی شما تنظیم کند.
آماده باشید تا هزینه خدماتی را که برای مناسب سازی سمعک مستعمل نیاز دارید، بپردازید. اگرچه ممکن است خود سمعک ها را به صورت رایگان دریافت کرده باشید، باید انتظار داشته باشید که هزینه تنظیم و همچنین هزینه هایی را برای بازسازی یا تعمیر سمعک دست دوم که ممکن است مورد نیاز باشد به متخصص بپردازید.
در صورت خرید سمعک جلسات تنظیم سمعک هزینه اضافی ندارد ولی در خرید سمعک دست دوم شما باید هزینه چندین جلسه تنظیم را بدهد.

آیا می توانم سمعک دست دوم را اهدا کنم؟

بله! اگر سمعک برای شما کار نمی کند، ممکن است برای شخص دیگری کار کند و بسیاری از مردم امکان هزینه سمعک را ندارند.
یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید با سمعک‌های دست دوم انجام دهید – خواه در شرایط عالی باشند یا نیاز به تعمیر داشته باشند – اهدای آن‌ها به یک موسسه خیریه است که می‌پذیرد سمعک‌های دست دوم را برای استفاده مجدد، برنامه‌ریزی مجدد برای کمک به دیگران بپذیرد.

از کجا سمعک دست دوم بخرم؟

در صورتی که مجبور به خرید سمعک دست دوم هستید بهترین راه برای خرید سمعک انتخاب بهترین و معتبرترین کلینیک شنوایی سنجی در تهران است. در این صورت متخصص شنوایی و سمعک میتواند بهترین و مناسب ترین سمعک دست دوم را برای شما پیشنهاد دهد و تجویز کند. همچنین بعد از خرید میتوانید اطمینان و تظمینی برای تنظیم های منظم سمعک برایتان وجود دارد. اما در نهایت خرید سمعک دست دوم پیشنهاد نمیشود.

شما میتوانید جهت بررسی سیستم شنوایی خود با کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مهرا واقع در سهروردی عباس آباد بهترین کلینیک شنوایی سنجی و سمعک با دسترسی به یوسف آباد، شریعتی، هفت تیر، مطهری، بهشتی، مفتح، کریم خان، ولیعصر، ونک، شهرک غرب، ولنجک، تهرانپارس، سبلان، نظام آباد، مدنی و… تماس حاصل فرمایید.

02188740248

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *