قیمت سمعک داخل گوشی

مجله مهرا :: سمعک وسیله اکترونیکی کوچک جهت بهبود شنوایی افراد کم شنوا است.سمعک ها انواع و مدل های مختلفی دارند که سمعک داخل گوشی به جهت دید بسیار کمی که دارد مورد توجه زیاد افراد کم شنوا قرار گرفته است.یکی از دغدغه های این افراد برند مناسب و قیمت سمعک داخل گوشی میباشد.

قیمت سمعک داخل گوشی

امروزه، با تولید انواع مدل های مختلف سمعک، دغدغه بسیاری از افرادی که قصد خرید سمعک را دارند، هزینه سمعک داخل گوشی و پشت گوشی است. در واقع باید گفت که بازه قیمتی سمعک ها بسیار وسیع است و عوامل گوناگونی در تعیین قیمت آن نقش دارد. با این تفاسیر، کیفیت صدا، اندازه سمعک و تکنولوژی به کار رفته در آن ها می تواند بر قیمت انواع سمعک تاثیر بگذارد.

سمعک داخل گوشی چیست ؟

سمعک داخل گوشی داخل کانال گوش فرد قرار میگیرد و باقالب گوش فرد به صوررت اختصاصی ساخته میشود تا گوش را اذیت نکند و استفاده از آن راحت باشد.سمعک داخل گوشی به کاربران امکان می دهد تا صداها را به صورت مستقیم و بدون نیاز به دستگاه جداگانه از طریق گوشی خود تقویت کنند. این ویژگی به ویژه برای افرادی که مشکلات شنوایی دارند، مفید است. با استفاده از سمعک داخل گوشی، کاربران می توانند به صورت مستقیم به مکالمات تلفنی، موسیقی، فیلم ها و صداهای دیگر دسترسی داشته باشند. همچنین، برخی از سمعک های داخل گوشی قابلیت تنظیم صدا را نیز دارند، بنابراین کاربران می توانند تنظیمات را بهترین شکل ممکن برای نیازهای شنوایی خود تنظیم کنند.

قیمت سمعک نامرئی به چه عواملی بستگی دارد ؟

با توجه به این که برندهای معروف دنیا به دنبال تولید  مطابق با آخرین فناوری های روز دنیا هستند، قیمت سمعک داخل گوشی، متوسط رو به بالا است. به همین دلیل، قبل از خرید هر مدل از سمعک باید از تکنولوژی روز آن ها مطلع باشید. همانطور که پیش تر گفته شد، عوامل گوناگونی بر قیمت سمعک داخل گوشی تاثیر می گذارند. از مهم ترین این عوامل می توان به اندازه سمعک، برند سازنده، تکنولوژی، کیفیت و گارانتی آن اشاره کرد.

سمعک داخل گوشی

نقش برند در قیمت سمعک داخل گوشی

امروزه، شرکت هایی که اقدام به تولید سمعک ها کرده اند، نسبت به گذشته، افزایش چشمگیری داشته اند و رقابتی تنگاتنگ برای فروش سمعک بین آن ها وجود دارد. از طرفی، بسیاری از تولید کنندگان به دنبال طراحی سمعک هایی با کوچک ترین سایز و بالاترین سطح تکنولوژی هستند. به همین دلیل، می توان سمعک های پیشرفته و قدرتمندی را در بازار مشاهده کرد. به طور مثال، شرکت هایی مانند استارکی، فوناک ،ویدکس ،اتیکن و سیگنیا سمعک های داخل گوشی را با هزینه مناسب و کیفیت بالا عرضه می کنند.

از این نکته نباید غافل شد که تضمین کیفیت و کارایی سمعک و برخورداری از خدمات پس از فروش، بستگی به هزینه ای دارد که برای خرید سمعک داخل گوشی صرف می کنید.

برندهای معروف سمعک در جهان

  1. سمعک زیمنس یا سیگنیا
  2. سمعک فوناک
  3. سمعک ویدکس
  4. سمعک برنافون
  5. سمعک اتیکن
  6. سمعک یونیترون
  7. سمعک اینترتون
  8. سمعک  استارکی

تاثیر تکنولوژی بر قیمت سمعک نامرئی

تکنولوژی و بهره مندی سمعک داخل گوشی از دانش و فناوری روز، یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمعک داخل گوشی است. هرچقدر الگوریم های پردازشی به روزتری در سمعک به کار رفته باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.  سه مدل وایرلس، هوشمند و دیجیتال، از جمله این سمعک ها بوده که امروزه در بازار موجود است که می توان با توجه به کاهش شنوایی فرد، آن ها را شخصی سازی و سمعک را تقویت کرد.

به طور معمول، این محصولات قابلیت اتصال به منابع صوتی، کانال های تراکمی بالا، قابلیت وایرلس و شنوایی دو گوشی و حذف فیدبک را دارند. مدل های مختلف سمعک داخل گوشی در سه سطح تکنولوژی تولید می شوند که جدیدترین و پیشرفته ترین مدل آن ها مربوط به premium بوده که قیمت بسیار بالایی دارد.

خدمات پس از فروش سمعک

با توجه به این که سمعک مورد استفاده برای داخل گوش، به طور مداوم با جرم گوش و چربی پوست در تماس است و داخل مجرای گوش قرار می گیرد، احتمال خرابی بالاتری دارد. به همین دلیل، قبل از خرید سمعک باید از داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش آن مطمئن باشید؛ زیرا این سمعکها در تمامی ساعاتی که بیدار هستید در حال فعالیت است و دچار تغییرات زیادی می شود. به همین دلیل داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش از الزامات خرید سمعک داخل گوش است.

قیمت سمعک های داخل گوشی

قیمت بهترین سمعک داخل گوشی

برای این که بتوانید با توجه به قیمت سمعک داخل گوشی، بهترین مدل آن را خریداری کنید، باید فاکتورهای بسیاری را در نظر بگیرید. طراحی سمعک مطابق با تکنولوژی روز تنها عامل تاثیرگذار بر قیمت سمعک نیست. از طرفی در زمان ساخت قالب مناسب سمعک داخل گوشی، مجرای گوش شما باید به مقدار کافی فضا برای مخفی کردن آن داشته باشد.

از طرفی دیگر، خدمات و گارانتی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در زمان خرید سمعک داخل گوشی است؛ زیرا این سمعک ها به دلیل این که در معرض عوامل مختلفی قرار می گیرد، به سرعت خراب می شود. بنابراین، می توان گفت که بهترین سمعک های موجود در بازار که هم از نظر اقتصادی با صرفه باشند و هم کیفیت مناسبی داشته باشند دارای قیمت های مختلفی هستند و جهت اطمینان از خرید خود بهتر است از مراکز و کلینیک های سمعک و شنوایی سنجی معتبر سمعک تهیه کنید.

جهت دریافت مشاوره و خرید سمعک مناسب میتوانید با کلینیک سمعک مهرا واقع در عباس آباد کلینیک سمعک در مرکز تهران تماس حاصل فرمایید.

02188740248

‫5/5 ‏‫(2 نظر)‬

3 دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *