جدیدترین سمعک اتیکن

مهرا کلینیک :: یکی از برترین و بهترین برندهای معروف سمعک در دنیا سمعک اتیکن است. خرید جدیدترین سمعک اتیکن از کلینیک معتبر شنوایی سنجی و سمعک، یا از نمایندگی معتبر سمعک اتیکن یکی از مهمترین و اولین قدم برای خرید سمعک مناسب است. در ادامه به معرفی برند اتیکن، جدیدترین مدل سمعک اتیکن و برخی ویژگی های این سمعک میپردازیم.

شرکت سمعک اتیکن

اتیکن برند دانمارک است که دومین تولید کننده بزرگ سمعک در جهان می‌باشد. این شرکت که در سال 1904 توسط هانس دمانت تأسیس شد و همسر وی دچار کم شنوایی بود. تاریخ طولانی از تولید فناوری‌های نوآورانه در زمینه سمعک دارد. به عنوان مثال، اتیکن در سال 1996 سمعک کاملاً دیجیتال پشت گوشی (BTE) DigiFocus را عرضه کرد. در سال 2016 با معرفی اولین سمعک‌های Oticon Opn، این شرکت به همراه این مدل پیشرفت‌هایی در پردازش صدا به منظور شنوایی بهتر را معرفی کرد.

شرکت سمعک اتیکن همچنان یکی از پیشتازان در نوآوری سمعک می‌باشد. محصول جدید اتیکن به نام Oticon Real در سال 2023 معرفی شده است. جدیدترین مدل سمعک اتیکن سمعک Oticon Real از جایی که مدل‌های قبلی اتیکون یعنی Oticon More و Opn S را پشت سر گذاشته است. با ارتقاء به فلسفه BrainHearing شرکت با استفاده از هوش مصنوعی و مدل‌های Deep Neural Network (DNN) که در پلتفرم پردازش صوتی جدید Oticon به نام Polaris R اجرا می‌شوند، ادامه می‌دهد.

انواع مدل های سمعک اتیکن

سال 2023: جدیدترین سمعک اتیکن Real

2022: اتیکن Own، اتیکن Zircon

سال 2020: اتیکن More، اتیکن Ruby

2019: اتیکن Xceed، اتیکن Opn S

سال 2018: اتیکن Siya

2016: اتیکن Opn

سال 2015: اتیکن Ria2، اتیکن Nera2، اتیکن Alta2

2013: اتیکن Nera، اتیکن Alta

2011: اتیکن Intiga، اتیکن Ino

سال 2010: اتیکن Chili، اتیکن Acto، اتیکن Agil

2008: اتیکن Dual Mini

تکنولوژی BrainHearing

اتیکن تحقیقات گسترده‌ای را در مرکز تحقیقات شنوایی در دانمارک در مورد نحوه‌ی پردازش صدا توسط مغز انجام داده است. این شرکت الگوریتم‌های پردازش صدای کاربر بسیاری را معرفی کرده است که طراحی شده‌اند تا BrainHearing را ارائه دهند. یک فلسفه مهندسی که در سال 2014 معرفی شد. مغز شما را با ایجاد شرایط لازم برای ایجاد معنا از صدا به جای بارگذاری آن با افزایش میزان صدا را پشتیبانی می‌کند.

با توجه به تحقیقات علمی زیادی که ارتباط بین تفکر، بیماری زوال عقل و شنوایی بهتر را نشان می‌دهند. این استراتژی مهندسی به عنوان یک روندگذار برای تولیدکنندگان سمعک اثبات شده است. یکی از اهداف اصلی BrainHearing این است که به مغز کمک کند تا صدا را به درستی تشخیص دهد و به شما امکان گوش دادن با کمترین تلاش را بدهد.

در جدیدترین سمعک اتیکن ایده این است که اگر بتوانید توانایی مغز در ایجاد معنا از صدا را از طریق گوش دادن و پردازش گفتار بهبود دهید، منابع بیشتری برای فعالیت‌های شناختی دیگر خود  مانند تشکیل افکار و انتخاب کلمات  داشته باشید. در عین حال خستگی ذهنی کمتری داشته باشید.

جدیدترین سمعک اتیکن سمعک اتیکن real

در سال 2019، اتیکن پلتفرم فناوری Velox S خود را معرفی کرد، که از OpenSound Optimizer خود استفاده کرد تا توانایی گفتار در مقابل نویز و کیفیت صدا را افزایش دهد. به طور قابل‌توجهی بازخورد را کاهش دهد. این موضوع در سال 2021 با معرفی اتیکن More و پلتفرم Polaris که از تکنولوژی Deep Neural Network (DNN) انبورد استفاده می‌کند دنبال شد.

در سال گذشته، این شرکت خط محصول Oticon Real خود را معرفی کرد که می‌تواند صداهای آزاردهنده مانند صدای شست و شوی ظروف، اصطکاک کلاه و شال با سمعک، یا صدای باد را شناسایی کرده و کاهش دهد.

البته، در مورد جدیدترین سمعک اتیکن Real بسیاری از موارد دیگر هم وجود دارد. اما آنچه را که تأکید می‌کنم این است که این سمعک بر پایه فناوری برجسته و استثنایی ساخته شده است. از نظر کیفیت صدا و توانایی شنوایی در مقابل نویز، تکنولوژی Opn و Opn S که 4-7 سال پیش معرفی شد، همچنان با بهترین سمعک‌های موجود در بازار رقابت کرده و با آنها رقابت می‌کنند.

هر بار که اتیکن محصولی عرضه می‌کند، اطمینان حاصل می‌کند که 8 نفر از هر 10 بیمار معتقدند که این محصول بهبود قابل ملاحظه‌ای نسبت به تکنولوژی موجود دارد. بنابراین، با هر عرضه محصول منافع قابل توجهی را اضافه شده و با اتیکن Real همچنان این کار ادامه دارد.

دیگر ویژگی های جدیدترین سمعک اتیکن

با معرفی جدیدترین سمعک اتیکن Real در فوریه 2023، شرکت یک نسخه فوق العاده از پلتفرم Polaris را معرفی کرد: Polaris R به عنوان یک نسخه تقویت‌شده است. با پیاده‌سازی تکنولوژی RealSound، شرکت اتیکن می‌گوید که Polaris R با استفاده از DNN با بیش از 12 میلیون صدای واقعی در صحنه‌های صوتی مختلف، به کاربران طیف کاملی از صداها در محیط‌های مختلف را ارائه می‌دهد.

بر اساس اندازه‌گیری‌های EEG مغزی، اتیکن نشان داده است که polaris حدود 30% صدا را به مغز ارسال می‌کند و صحنه صدای کامل را 60% واضح‌تر می‌کند. این شرکت همچنین تحقیقات داخلی خود را نقل می‌کند که نشان می‌دهد موقعیتی در درک گفتار در محیط‌های پر نویز با مقایسه Oticon More (با پشتیبانی از Polaris) و Opn S (با پشتیبانی از Velox S)، باعث بهبود 15% در درک گفتار می‌شود.

امکانات عالی جدیدترین سمعک اتیکن

به علاوه، جدیدترین سمعک اتیکن Real شامل دتکتورهای جدیدی برای پردازش بهتر صدا در مواجهه با صداهای ناگهانی، باد، یا زمانی که شما سمعک‌ها را تکان می‌دهید، است. که صداهای مزاحم را کاهش می‌دهد و وضوح گفتار را افزایش می‌دهد. مطابق با مهندسی BrainHearing خود، این ویژگی‌ها طراحی شده‌اند تا تلاش گوش دادن را به طور قابل‌توجهی کاهش دهند و به کاربران اعتماد به توانایی آنها در مشارکت و تمرکز بدهند.

اتیکون Real امکان استریمینگ با Bluetooth 5.0 برای دستگاه‌های اپل و اندروید را ارائه می‌دهد، با استفاده از پروتکل‌های Made-for-iPhone (MFI) Bluetooth LE و ASHA، به این معنا که می‌توانید صدا را مستقیماً به هر دو گوش شنوایی خود استریم کنید. همچنین ارتباط دو طرفه برای تماس‌های بدون دست به دست با آیفون‌ها و دستگاه‌های سازگار با اپل (نسخه 15.2 و بالاتر) ارائه می‌دهند. کاربران گوشی‌های اندروید می‌توانند صدا را مستقیماً به هر دو گوش استریم کنند، اما برای گفتگو باید با گوشی تلفن صحبت کنند.اتیکن Real را می‌توان با دکمه‌های بر روی دستگاه و نرم‌افزار جدید Oticon Companion کنترل کرد.

جدیدترین مدل سمعک اتیکن

انواع جدیدترین سمعک اتیکن Real در سال 2023

جدیدترین خانواده سمعک اتیکن Real از چهار مدل تشکیل شده است – MiniRITE R، MiniRITE T، MiniBTE R و MiniBTE T -. که در سبک‌های رسیور داخل کانال گوش اتیکن Receiver-in-the-Ear (RITE) و سمعک پشت گوشی اتیکن Behind-the-Ear (BTE) ارائه می‌شوند. حرف R به (سمعک اتیکن شارژی) باتری‌های قابل شارژ اشاره دارد در حالی که حرف T به استفاده از (سمعک اتیکن باتری خور) باتری‌های قابل تعویض از نوع باتری سمعک 312 اشاره دارد. تمام سمعک‌های Real دارای امتیاز IP68 برای محافظت در برابر رطوبت و ذرات معلق هستند که بالاترین سطح ممکن برای سمعک‌ است.

مدل‌های قابل شارژ به روزترین و جدیدترین سمعک اتیکن Real دارای دو گزینه برای شارژ مجدد هستند. SmartCharger به شما امکان می‌دهد سمعک‌های خود را در حرکت با یک پاور بانک داخلی شارژ کنید. در حالی که Desktop charger یک شارژر استاندارد بیشتر به صورت پلاگین می‌باشد. هر دو به شما یک روز کامل عمر باتری (16-22 ساعت) با یک شارژ کامل و 6 ساعت عمر باتری با یک شارژ سریع 30 دقیقه‌ای می‌دهند.

سمعک Oticon More اتیکن

More جانشین خانواده محبوب محصولات Opn اتیکن است. اتیکن ادعا می‌کند کهجدیدترین سمعک اتیکن More در مقایسه با Opn S، در درک گفتار 15% بهبود می‌دهد. فناوری OpenSound Optimizer در سمعک More اتیکن با تجزیه و تحلیل محیط‌های شنوایی مختلف و تنظیم خودکار سطوح تقویت صدا، تقویت بهینه را طول روز فراهم می‌کند. همچنین با پیش‌بینی و جلوگیری از صدای اذیت‌کننده قبل از اینکه اتفاق بیفتد، با حذف بازخورد، از رخداد صدایی ناخوشایند جلوگیری می‌کند.

همچنین بخوانیدبهترین کلینیک گفتاردرمانی برای لکنت کودکان در تهران

سمعک Xceed اتیکن

سمعک‌های بسیار قدرتمند که در سال 2019، برای افراد با افت شنوایی شدید تا عمیق معرفی شد. اتیکن می‌گوید که Xceed قدرت‌مندترین سمعک جهان است، با 146 دسی‌بل SPL و 87 دسی‌بل full-on-gain. با قدرت پلتفرم Velox S و فناوری BrainHearing، همچنین گزینه‌های اتصال گسترده مشابهی را که توسط خانواده Opn S ارائه می‌شود، فراهم می‌کند. Xceed در دو سبک (سمعک سوپر پاور و سمعک اولترا)  موجود است.

سمعک‌ اتیکن Xceed بسیاری از مزایای عملکرد بالا موجود در سمعک‌های Opn S را ارائه می‌دهند. ناویگاتور صدای باز دسترسی 360 درجه به گفتار را فراهم می‌کند. فناوری BrainHearing اتیکن بهبود درک گفتار و کاهش تلاش گوش دادن را فراهم می‌کند.

یک مجموعه کامل از گزینه‌های اتصال شامل استریمینگ بی‌سیم Made-for-iPhone و همچنین استریمینگ 2.4 گیگاهرتزی از میکروفون ریموت ConnectClip و آداپتور تلویزیون اتیکن را در بر می‌گیرد. و نرم‌افزار Oticon ON امکان کنترل از طریق تلفن همراه را فراهم می‌کند.

سمعک CROS

اتیکن تکنولوژی‌های برتر خود را در یک راه‌حل CROS (تبادل مسیر سیگنال از طرف مخالف) برای افراد با کم‌شنوایی یک‌طرفه یکپارچه کرده است. یک فرستنده در سمت کم شنوا صدا را به یک سمعک در سمت گوش با شنوایی بهتر ارسال می‌کند. به این ترتیب، کاربران دسترسی به صدای 360 درجه دارند.راه‌حل‌های CROS اتیکن از یک فناوری اتصال نزدیک میدان مغناطیسی (NFMI) بی‌سیم به عنوان یک فرستنده در گوش کم شنوا به یک گیرنده در گوش با شنوایی بهتر استفاده می‌کنند.

همچنین تکنولوژی TwinLink اتیکون اتصال سمعک‌ها به منابع صوتی خارجی از طریق بلوتوث با انرژی پایین 2.4 گیگاهرتز فراهم می‌کند. در حالی که همزمان صدا را از طریق انتقال مغناطیسی نزدیک‌میدان (NFMI) از گوش کم شنوا به گوش با شنوایی بهتر دریافت می‌کند. این امکان را به بیماران می‌دهد که تلویزیون تماشا کنند یا موسیقی گوش بدهند در حالی که با کسی که در سمت گوش کم شنوا قرار دارد، مکالمه کنند.

اتیکن دو گزینه CROS و CROS PX قابل شارژ ارائه می‌دهد. هر دو گزینه می‌توانند برای تنظیم‌های CROS یا BiCROS استفاده شوند، که CROS وقتی استفاده می‌شود که گوش بهتر شما شنوایی عادی داشته باشد. BiCROS وقتی استفاده می‌شود که گوش بهتر شما به تقویت نیاز داشته باشد. محصولات CROS اتیکون با Real، More، Opn S، Opn Play، Xceed، Xceed Play و Ruby سازگار هستند، به استثنای Opn S 3 و Opn Play 2.

درمان وزوز گوش با سمعک

جدیدترین سمعک‌ اتیکن با Tinnitus SoundSupport مجموعه‌ای گسترده از صداهای تسکین تینیتوس (درمان و بهبود وزوز گوش) را پخش می‌کنند. از جمله صدای نویز سفید و امواج آرام‌بخش اقیانوس برای پنهان کردن صداهای زنگ زدن، زمزمه و بوق زدن تینیتوس (وزوز گوش) در سر شما. شما می‌توانید به طور خفیف کنترل صداها در سمعک‌های خود را با استفاده از نرم‌افزار Oticon ON برای آیفون و اندروید داشته باشید. کاربران همچنین می‌توانند گزینه‌های دیگر تسکین وزوز گوش جایگزین را از تلفن همراه خود به طور بی‌سیم پخش کنند.

جهت بررسی سیستم شنوایی خود با کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مهرا واقع در سهروردی عباس آباد بهترین کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مراجعه کنید. با دسترسی به یوسف آباد، شریعتی، هفت تیر، مطهری، بهشتی، مفتح، کریم خان، ولیعصر، ونک، شهرک غرب، ولنجک، تهرانپارس، سبلان، نظام آباد، مدنی، سیدخندان و… تماس حاصل فرمایید. همچنین میتوانید میتوانید از خدمات ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک در منزل در تهران این کلینیک بهره مند شوید.

02188740248-02188733901

‫5/5 ‫(1 نظر)

2 دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *