قیمت سمعک فراهوشمند

مجله مهرا :: قیمت سمعک فراهوشمند :امروزه سمعک  به عنوان یک وسیله کمک شنیداری برای کم شنوایی نیز همانند سایر ابزارهای الکترونیکی با پیشرفت های چشم گیری همراه بوده که متناسب با انواع کم شنوایی طراحی شده و از آنها به عنوان سمعک فراهوشمند یاد میشود.

بسیاری از افراد به‌خاطر برخی از مشکلات جسمی گوشه‌گیر شده‌اند که این دغدغه هم برای آنها و هم برای اطرافیانشان موجب ناراحتی بسیاری شده است.

از جمله این مشکلات می‌توان به اختلال در سیستم شنوایی اشاره کرد. کم‌شنوایی با هر میزان از نوع خفیف تا شدید آن علاوه بر نقص مادرزادی، می‌تواند از عوارض پیری یا عوارض داروها ، کار کردن در محیطهای پر سرو صدا  و آسیب‌های ناشی از سانحه و … فرد را درگیر کند.

سمعک فراهوشمند

بهره‌مندی از دانش روز برای تولید سمعک‌هایی فراهوشمند با فناوری هوش مصنوعی، منجر به تولید محصولاتی منحصربه‌فرد و ممتاز شده است. از قابلیت‌های این نوع سمعک‌ها می‌توان به توانایی تشخیص صدای زن از مرد، کودک از بزرگسال، تمایز صدای اصلی از صدای محیطی و … اشاره کرد.

فناوری به‌کاررفته در ساخت این سمعک‌ها، به فرد کمک می‌کند که بتواند در یک جمع شلوغ، گفتار اطرافیان را بهتر درک کند و حتی بتواند صدای موبایل و تلویزیون را بشنود.

سمعک های فراهوشمند یکی از جدیدترین سمعک های روز دنیا هستند که از ویژگی های منحصر به فردی برخوردارند. این نوع سمعک ها نه تنها نیازهای شنوایی کاربر را برطرف کرده بلکه با دارا بودن الگوریتم های هوش مصنوعی این امکان را به کاربر می دهد تا راحتتر بتواند با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند.

سمعک های فراهوشمند نوعی از سمعک ها هستند که قابلیت شناسایی صدای گفتاری از صدای زمینه و مزاحم را دارند؛این الگوریتم ها سبب وضوح بیشتر گفتار و در نتیجه درک گفتار بهتر در افراد می شوند.

این سمعک ها محصول کشورهای آمریکا، دانمارک، آلمان و سوئیس هستند. کمپانی‌های مختلف در این کشورها برای تولید ابزارهای الکترونیکی هوشمند، از دانش روز بهره برده و با ساخت سمعک‌هایی با قابلیت‌های ویژه و کاملاً متمایز از سایر سمعک‌ها شرایط زندگی و برقراری ارتباط را برای کم‌شنوایان بهبود داده‌اند.

سمعک فراهوشمند

ویژگی ها و امکانات سمعک فراهوشمند

سمعک های فراهوشمند دارای امکانات وسیعی برای برقراری ارتباط در شرایط سخت شنیداری هستند. در میان جدیدترین نوآوری ها ویژگی های زیر در سمعک های فراهوشمند بارزتر است:

الگوریتم هوش مصنوعی و تکنولوژی

الگوریتم های هوش مصنوعی به سمعک فراهوشمند این امکان را می دهد که بتواند محیط اطراف و صداهای موجود را آنالیز و صدای افراد را شناسایی کند و صدا را بر اساس میزان شنوایی و تنظیمات انتخابی کاربر تنظیم نماید.یکی دیگر از دلایل بالا بودن قیمت سمعک فراهوشمند استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته است.

این سمعک ها طراحی شده اند که صداهای خاصی را شناسایی کنند و بر روی صداهای تعریف شده تمرکز  نمایند، این مورد موجب می شود تا نیاز روزانه به تنظیمات دستی توسط کاربر کاهش یابد.

سمعک های هوشمند علاوه بر امکان تنظیم دستی، تنظیمات مطلوب کاربر را که در هر محیطی در سمعک اعمال می کند، به خاطر سپرده و پس از مدتی با قرار گرفتن در محیط مشابه قبل، سمعک به طور اتوماتیک تنظیمات را متناسب با محیط تغییر می دهد.

این قابلیت نیاز به لمس سمعک برای تغییر تنظیمات آن را کاهش می دهد. بنابراین کاربر می تواند در طول روز بدون نگرانی در مورد دیده شدن سمعک خود به محیط های شنیداری مختلفی برود. همچنین کاربر می تواند با استفاده از موبایل خود، ولوم، برنامه و حتی تنظیمات پیشرفته ای مانند جهت میکروفون سمعک را تغییر دهد.

تشخیص مشکلات ایجاد شده برای کاربر توسط سمعک فراهوشمند:

برخی از سمعک­ های فراهوشمند مانند برخی از ساعت های هوشمند جدید، می توانند تشخیص بدهند که آیا صاحب دستگاه دچار مشکل شده است یا نه؟ در صورت وجود مشکل می توانند پیامی را به تلفن هوشمند کاربر ارسال نماید و در ادامه مخاطبین انتخاب شده را مطلع سازد. برای این کارکرد، سمعک های فراهوشمند باید به تلفن های هوشمند متصل باشند.به همین دلیل قیمت سمعک فراهوشمند بالا میباشد.

قابلیت هدایت صدا با دارا بودن تکنولوژی بلوتوث:

در گذشته اگر فرد مبتلا به کم شنوایی می خواست از هندزفری یا هدفون به موسیقی گوش دهد، مجبور بود سمعک را از گوشش بردارد؛ چرا که امکان استفاده همزمان از سمعک و هندزفری یا هدفون وجود نداشت. امروزه تکنولوزی وایرلس سمعک، امکان برقراری ارتباط بین سمعک و دستگاه های بلوتوث دار مانند موبایل و تلویزیون را فراهم می کند.

نکته جالب این تکنولوژی این است که چند دستگاه می تواند به طور همزمان با سمعک مرتبط باشند؛ یعنی به عنوان مثال زمانی که فرد مشغول تماشای تلویزیون است و صدای تلویزیون از طریق سمعک برای او پخش می شود، اگر در حین تماشای تلویزیون موبایل فرد زنگ بخورد، صدای زنگ موبایل نیز از طریق سمعک به گوش او می رسد.

پردازش دو گوش سمعک فراهوشمند

سمعک هایی که در هر دو گوش استفاده می شوند قادرند که جهتی که صدا می آید را به صورت اتوماتیک تشخیص دهند و صداهای کمتر را از جهات دیگر کاهش دهند و یا حذف نمایند، بنابراین صدایی که به فرد می رسد قابل درک تر است. کاربر همچنین می تواند جهت های صدا را به راحتی تشخیص دهد.

اندازه های کوچک تر

برخی از سمعک های فراهوشمند مدرن تقریبا به صورت کامل درون مجرای گوش قرار می گیرند. برخی دیگر که عمدتا در پشت گوش قرار می گیرند، نیز کوچکتر، سبک تر، راحت تر هستند و کمتر در معرض دید اشخاص قرار دارند.

باتری های قابل شارژ:

یکی از مهمترین دغدغه کاربرانی از سمعک استفاده می کنند؛ تعویض مکرر باتری سمعک است که این کار به ویژه در افراد سالمند، کودکان یا افرادی که دارای محدودیت های جسمی هستند بسیار سخت تر است.

سمعک های فراهوشمند مجهز به باتری های قابل شارژ، مشکل تعویض باتری به طور کلی حل می کنند. شما می توانید به راحتی شب ها سمعک خود را بیرون آورده و در هنگام خواب در جای شارژ قرار دهید. به این صورت هزینه خرید باتری را از بین خواهید برد و به علاوه نیازی به جا زدن باتری ها با قطر حدود نیم اینچی نیست.

قیمت سمعک فرا هوشمند

قیمت سمعک های فراهوشمند  بسته به فاکتورهای زیادی است:

نوع تکنولوژی

یکی از مهم ترین عواملی که موجب افزایش هزینه خرید  می گردد؛ تکنولوژی یا قدرت پردازش در سمعک ست که منظور از تکنولوژی های به کار رفته در سمعک، مدارات الکترونیکی و همینطور قدرت پردازش و الگوریتم های تقویتی آن می ‌باشد.

در سمعک های فراهوشمند به دلیل استفاده از این مدارات پیشرفته، هزینه سمعک فراهوشمند نسبت به دیگر مدل ها بیشتر می باشد.

سایز سمعک

سایز سمعک هم یکی از عواملی است که سبب تعیین قیمت آن می شود. در مدل های پیشرفته تر به دلیل استفاده از مدارات بیشتر، سایز بیشتری هم مورد نیاز است.

اما با این حال کمپانی ها سعی دارند ، تا حد ممکن قدرت پردازشی بالای سمعک با سایز کوچکتر و ارگونومی بهتر همراه باشد که چنین ویژگی در افزایش قیمت سمعک های پیشرفته بسیار موثر است.

خدمات پس از فروش و گارانتی

سمعک نیز همچون دیگر وسایل الکتریکی، به دلیل استفاده مداوم و قرار گیری در معرض جرم گوش، چربی پوست. نیاز به تنظیم سمعک و چکاپ و سرویس دارد. تا از خرابی و آسیب رسیدن به آن جلوگیری شود.

در اینجا مسئله خدمات پس از فروش اهمیت ویژه پیدا می‌کند تا از هزینه های جانبی جلوگیری شود. به همین دلیل سمعک علاوه بر موارد ذکر شده باید خدمات پس از فروش مناسب و گارانتی معتبر چند ساله هم داشته باشد. می ‌توان گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش خرید سمعک را یکی از مهمترین عوامل موثر در تعیین قیمت سمعک فراهوشمند و پیشرفته دانست.

وضعیت شنوایی و سبک زندگی کاربر

میزان کم شنوایی، شغل، میزان ارتباطات روزمره در کنار دیگر عوامل در انتخاب و تعیین قیمت سمعک نقش دارد. مسلما هر چقدر میزان افت شنوایی فرد بیشتر باشد؛ نیاز به سمعک پیشرفته تر و گران قیمت تر بیشتر احساس می شود.

در این سمعک ها به دلیل استفاده از مدارات پیشرفته‌ و انجام میلیونها پردازش در ثانیه، قیمتشان ها بیشتر از سایر مدل ها است.

کلینیک شنوایی سنجی و سمعک خوب در هفت تیر کجاست؟

یکی از بهترین کلینیک های سمعک در هفت تیر کلینیک مهرا میباشد.

چطور با کلینیک شنوایی سنجی و سمعک در شریعتی تماس بگیرم؟

کلینیک مهرا یکی از بهترین کلینیک شنوایی سنجی و سمعک در شریعتی است که از طریق بخش تماس با ما میتوانید با ما تماس بیگیرید.

آیا بهترین کلینیک شنوایی سنجی و سمعک در مطهری دارای تجهیزات مدرن است؟

 

کلینیک شنوایی سنجی مهرا بهترین کلینیک شنوایی سنجی و سمعک در تهران دارای تجهیزات مدرن و دستگاههای به روز میباشد.

جهت مشاوره و دریافت نوبت تست های ارزیابی شنوایی و یا تجویز سمعک با مرکز شنوایی سنجی و سمعک مهرا تماس حاصل فرمایید. و یا از صفحه اصلی سایت به صورت اینترنتی نوبت دریافت نمایید.

‫5/5 ‏‫(2 نظر)‬

8 دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *