بخش سوالات متداول!

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید و یا موضوع شما در بین آنها نبود، میتوانید سوال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

سوالات پرتکرار کاربران
آیا مهرا کلینیک تنها یک سایت است یا مرکز تخصصی درمانی معتبر؟

مهرا کلینیک یک مرکز پزشکی - درمانی در حوزه توانبخشی است.

کلینیک مهرا در یک محیط کاملا حرفه ای با حضور متخصصان کارآزموده پذیرای شما عزیزان می باشد. میتوانید نشانی و لوکیشن کلینیک را از طریق منو "تماس با ما" یا مپ گوگل پیدا کنید.

سایت مهرا کلینیک به ما کمک میکند تا علاوه بر ارتباط بهتر با مخاطبان و ارائه مطالب تخصصی برای آگاهی بیشتر خانواده ها برخی از خدمات بروز خود را در قالب تکنولوژی های جدید ارائه کنیم. خدماتی مانند دوردرمانی ، نوبت دهی ، مشاوره آنلاین، ارائه خدمات دیجیتال و ...

تا چه حد میتوانیم روی پشتیبانی کلینیک مهرا در روند درمان حساب کنیم؟

از آنجاییکه در حوزه های تخصصی توانبخشی خدمات درمانی در طی پروسه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت انجام میشود، درمانگران مهرا با برنامه ریزی دقیق و انجام درمان های تخصصی در طی جلسات متعدد پروسه درمان را تا بهبودی طی میکنند.

اما این پایان خدمات ما نیست، شما میتوانید در طی پروسه و حتی پایان مراحل درمان ، مشاوره های لازم را از طریق تیکت در بخش کاربری دریافت کنید. همینطور با ثبت درخواست مشاوره از طریق فرم مربوطه متخصصان ما برای راهمایی بیشتر درخدمت شما خواهند بود.

چرا باید به کلینیک شما اعتماد کنم!؟

این سوال درستی است که دغدغه بسیاری از خانواده ها و درخواست کنندگان خدمات درمانی می باشد.مخصوصا در روزهایی که سایت های متعدد بعضا بدون مجوز های لازم و درمانگرانی که تحصیلات و تخصص لازم را ندارند بسیار زیاد شده اند.

در درجه اول کلینیک مهرا یک مکان فیزیکی با نشانی مشخص و سال ها تجربه است.

کلینیک ها و مراکز درمانی معتبر مانند "مهرا کلینیک" دائما زیر نظر بازرسان اتحادیه و وزارت بهداشت زیر نظر هستند.

در مهرا کلینیک تمامی عوامل مدارک تخصصی دانشگاهی در حوزه های مختلف توانبخشی را دارا هستند و تجربه و تخصص لازم برای انجام پروسه های درمانی را دارند.

دوردرمانی چیست؟ و چطور میتوانم درخواست دهم؟

برخی از پروسه های درمانی امکان انجام از راه دور را دارند، یعنی پس از یک یا دو جلسه درمان حضوری با توجه به نوع بیماری ، امکان ادامه مراحل در منزل وجود دارد.

در این صورت با نظر پزشک یک برنامه درمانی تدوین می شود و در روزها و ساعات مشخص شده به صورت تماس تصویری یا گاهی صوتی ، درمانگر کنترل های لازم را روی روند کیفیت و شیوه انجام برنامه درمانی دارد.

شما میتوانید پس از اولین مراجعه حضوری به کلینیک درخواست خدمات دوردرمانی بدهید تا در صورت تایید پزشک معالج این خدمات برای شما ثبت و برنامه ریزی شود.

بازه سنی پذیرش شما در کلینیک مهرا چیست؟

خدمات مهرا کلینیک محدود به بازه سنی خاصی نیست.

در کلینیک مهرا از کودکان و جوانان تا میانسالان و سالخوردگان ، میتوانند بهترین و تخصصی ترین خدمات را با ابزارهای حرفه ای و درمانگران مجرب دریافت کنند.

چطور میتوانم نوبت بگیرم؟

شما میتوانید با کلیک روی بخش "درخواست نوبت" در لپ تاپ یا منو "نوبت دهی" در نوار پایینی موبایل ، نوبت خود را ثبت کنید و پیامک تایید دریافت کنید. همچنین با انتخاب گزینه درخواست مشاوره و ثبت درخواست خود ، پیش از دریافت نوبت و مراجعه حضوری ، کارشناسان ما جهت ارائه مشاوره با شما تماس میگیرند تا به سوالات شما پاسخ دهند.

از ما بپرسید

فرم تماس سریع

    ‫4.5/5 ‏‫(2 نظر)‬