کاردرمانی در کودکان

مجله مهرا :: کاردرمانی ذهنی یک روش درمانی است که به افراد با اختلالات مختلف، به ویژه کودکان، کمک می‌کند تا توانایی‌های خود را بهبود بخشند. افرادی که به این نوع درمان نیاز دارند می‌توانند بدون نیاز به داروها، با تقویت ذهنیت خود، مشکلات خود را بهبود بخشند. افرادی که به کاردرمانی ذهنی نیاز دارند شامل افرادی با اختلال اتیسم، اختلال رفتار، اختلال یادگیری، مشکلات حافظه و تمرکز و توجه، تاخیر رشدی، مشکلات درک شناختی، افراد بیش فعال و کودکان کم توان ذهنی می‌شوند. در کار درمانی ذهنی به موضوعات مختلفی مانند مهارت‌های حرکتی، تمرکز و توجه، حافظه، حل مسئله و استدلال کار می‌شود. هزینه‌های کار درمانی ذهنی بستگی به تعداد جلسات، نوع اختلالات و دیگر عوامل دارد و برای اطلاع از هزینه‌ها بهتر است با مرکز مربوطه تماس بگیرید. کاردرمانی ذهنی یک روش موثر برای بهبود وضعیت افراد با اختلالات است و بدون عوارض است.

کاردرمانی ذهنی

کاردرمانی ذهنی مجموعه فرایندی است که به افراد گوناگون مخصوصا کودکانی که دارای اختلالات مختلفی هستند، کمک می کند تا حداکثر توانایی های خود را کسب کرده و شرایط زندگیشان را بهبود بخشند. امروزه افراد مختلفی به کار درمانی ذهنی احتیاج دارند. از این رو موسسه های زیادی تاسیس شده اند که به کمک به درمان فرد و بهبود شرایط آن مشغول هستند.

مزایای کاردررمانی ذهنی

افرادی که به کار درمانی ذهنی احتیاج داشته باشند دارای اختلالاتی هستند که ممکن است اثر منفی را بر روی زندگی روزمره آن ها داشته باشد. انجام کار درمانی ذهنی می تواند مزایای بسیار زیادی را برای این افراد به همراه داشه باشد. مهم ترین فایده استفاده از این روش آن است که فرد بدون هیچ گونه نیاز به مصرف دارو و تنها با تقویت ذهنیت خود با استفاده از روش های مختلف می تواند نقاط ضعف و اختلالاتش را پوشش دهدو در کودکان امکان حضور در مدرسه عادی و پیشروی با همسن وسالان فراهم میکند.

کاردرمانی کودکان

افراد نیازمند به کاردرمان ذهنی

یکی از سوالات رایج افراد این است که چه کسانی به کاردرمانی ذهنی احتیاج دارند؟ و آیا با توجه به شرایط آن ها این افراد در لیست اشخاصی که بایستی تحت کاردرمانی ذهنی قرار بگیرند، هستند یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال ما لیستی از افراد را که نیازمند بهره مندی از کاردرمانی ذهنی هستند برای شما آماده کرده ایم. اگر شما جز دسته ای از این افراد باشد بهتر است با نظر پزشک، کاردرمانی ذهنی را شروع کنید. افراد نیازمند به کاردرمان ذهنی عبارت اند از:

اتیسم
اختلال رفتاری
اختلال یادگیری
مشکلات حافظه
مشکلات تمرکز و توجه
کودکان با تاخیر رشدی
مشکلات درک شناختی
افراد بیش فعال
کوکان کم توان ذهنی

اگر شما هر یک از مشکلات گفته شده رو داشته باشید به احتمال زیاد بایستی تحت کار درمانی ذهنی قرار بگیرید. انجام این کار بسیار مفید بوده و باعث بهبود شرایط شما می شود.

حیطه های کاردرمانی ذهنی

 در فرایند کاردرمانی ذهنی، درمانگر بر روی حیطه های مختلفی از مهارت های شما کار می کند و باعث تقویت آن ها می شود. به طور کلی می توان گفت حیطه های کاردرمانی ذهنی عبارت اند از:

مهارت های حرکتی ظریف و درشت
بهبود ترسیم و نوشتن
تقویت تمرکز و توجه
بهبود عملکرد های حافظه
مهارت حل مسئله
قضاوت
استدلال
بهبود تحمل کاری
دستور پذیری
و…

همان طور که مشاهده کردید کار درمانی ذهنی بر روی موضوعات مختلفی کار می کند و می تواند تا میزان چشم گیری به رشد شما کمک کند.

کاردرمانی ذهنی در کودکان

بررسی یک نکته مهم

توجه داشته باشید که حیطه های کار درمانی ذهنی با توجه به اختلالات افراد و ویژگی های شخصی او تعیین می شوند. یعنی هر فردی قبل از شروع فرایند کاردرمانی تحت تست های مختلفی قرار می گیرد و سابقه پزشکی وی چک می شود. سپس متناسب با خلق و خوی او، سن و سالی که دارد، بیماری که به آن مبتلا است و سایر ویژگی های جسمی و روحی یک برنامه کاملا منحصر به فرد برایش تعیین می شود.

از این رو اغلب فرایند های کاردرمانی ذهنی نتایج بسیار خوبی را به همراه دارند و باعث پیشرفت های چشم گیر شخص در زمینه های مختلف می شوند. حتی در بسیاری از مواقع با کمک کار درمانی ذهنی شما قادر خواهید بود که مشکل خود را به طور کامل درمان کنید.

کاردرمانی ذهنی کودکان

هزینه های لازم برای کار دررمانی ذهنی

تعیین هزینه های لازم برای انجام کار درمانی کار آسانی نیست؛ چرا که تعداد جلسات، نوع اختلالات، سن و سال فرد، شدت مشکل و… همگی از مهم ترین عواملی هستند که بر روی هزینه های لازم برای کار درمان ذهنی اثر می گذارند. از این رو بهتر است قبل از شروع این کار هزینه های آن را از طریق موسسه مد نظر خود استعلام بگیرید.

جمع بندی

کاردرمانی ذهنی یک روش بسیار موثر برای درمان و بهبود وضعیت افرادی است که از اختلالات مختلفی رنج می برند. در این روش فرایند درمان بدون استفاده از دارو و تنها با کار بر روی ذهنیت افراد و انجام تمرینات مختلف انجام می شود. از این رو کار درمانی ذهنی هیچ گونه عوارضی نداشته و برای بهبود شرایط فرد می تواند بسیار موثر باشد. اگر شما یا یکی از آشناهایتان دارای شرایطی است که در این مقاله ذکر کردیم بهتر است تا از جلسات کاردرمانی ذهنی بهره ببرد.

 

جهت مشاوره و دریافت نوبت از کلینیک کاردرمانی مهرا بهترین مرکز کاردرمانی در تهران می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

02188740248

 

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *