گفتاردرمانی برای درمان لکنت کودکان در تهران

کلینیک مهرا :: لکنت زبان در کودکان یکی از اختلالات گفتاری است. در صورت اقدام سریع درمان لکنت در کودکان با گفتاردرمانی برای لکنت کودکان در سنین پایین امکان درمان لکنت زبان در کودکان وجود دارد. یکی از مهمترین دغدغه های والدین پیدا کردن بهترین کلینیک گفتار درمانی در درمان لکنت زبان کودکشان است. به خصوص در تهران با توجه به تعداد بالای کلینیک و مرکز گفتاردرمانی انتخاب بهترین کلینیک گفتاردرمانی در تهران چالش بسیار بزرگی است.

علائم و علل لکنت زبان

لکنت زبان یک اختلال گفتاری است. که با تکرار در کل یا بخشی از کلمه ، به میان اندازی ،قفل و کشیده گویی شناخته میشود. علت اصلی لکنت زبان مشخص نیست ولی عوامل محیطی مانند ترس و اضطراب، ناهماهنگی رشد زبان درکی و بیان ، ژنتیک ،عدم هماهنگی دستگاه تنفسی و گفتاری ، مشکلات پردازشی و … میتواند در ایجاد لکنت تاثیر گذار باشد. پیدا کردن بهترین گفتاردرمانی برای لکنت در کودکان مهمترین قدم برای ارزیابی و تشخیص لکنت کودکان است.

بهترین درمان لکنت در کودکان توسط گفتاردرمانی برای لکنت کودکان

مناسب ترین و بهترین درمان برای لکنت زبان در کودکان استفاده از خدمات گفتاردرمانی برای لکنت است. متخصص گفتاردرمان با توجه به نوع لکنت و شدت لکنت مناسبترین روش درمانی برای لکنت کودک را انتخاب و پیاده میکند. ممکن است با توجه به تشخیص گفتاردرمان کودک نیاز به استفاده از جلسات روانشناسی کودک ، رفتاردرمانی و بازی درمانی یا تجویز دارو توسط پزشک را داشته باشد.

یکی از نکات مهم جهت بهترین درمان لکنت در کودکان همکاری والدین و اجری تکنیک ها و روش های گفته شده توسط متخصص گفتاردرمانی میباشد.

گفتار درمانی برای لکنت کودکان چقدر طول میکشد ؟

زمان لازم جهت درمان لکنت زبان در کورکان با توجه به نوع و شدت لکنت کودکان و همچنین همکاری والدین و شرایط محیطی کودک متفاوت است.عوامل مختلفی در ایجاد و شدت لکنت دخیل هستند که کنترل و اصلاح این موارد تاثیر به سزایی در سرعت درمان گفتاردرمانی در لکنت دارند.

آیا گفتاردرمانی برای لکنت کودکان توسط متخصص انجام میشود ؟

بله. رشته ی گفتاردرمانی زیر شاخه پزشکی است که کاملا تخصصی به ارزیابی و درمان اختلالات گفتاری مانند لکنت میپردازد.

گفتاردرمانی نوعی از روانشناسی است ؟

گفتاردرمانی یک رشته ی تخصصی است و با روانشناسی کاملا متفاوت و مجزا است. روانشناس تنها در حوزه ی روانی کودک مانند کاهش اضطراب و استرس ، افزایش اعتماد به نفس ، اقزایش مهارت های خود کنترلی و …میتواند عمل کند.

گفتاردرمانی برای کودکان 4 ساله دارای لکنت موثر است ؟

بهترین راه درمان لکنت زبان در کودکان در سنین مختلف آسیب شناسی گفتار و زبان است. ممکن است جلسات به صورت درمان مستقیم کودک و یا مشاوره و آموزش یه خانواده باشد.

بهترین کلینیک گفتاردرمانی در کودکان در تهران

تمرینات گفتاردرمانی در لکنت کودکان چیست ؟

از جمله تمرینات میتوان به تمرینات تنفسی ، کنترل عوامل تاثیر گذار ، اصلاح محیط ، تمرینات تخصصی گفتاری ، استفاده از رویکردهای درمانی ،افزایش راحتی و اعتماد به نفس کودک و … میباشد.

درمان لکنت زبان در خانه امکان پذیر است ؟

خیر،متاسفانه لکنت زبان در صورت عدم درمان شدید تر و درمان آن سختتر میشود.امکان درمان لکنت در خانه وجود ندارد ولی اصلاح محیط و رعایت عوامل موثر در درمان لکنت زبان کودکان در روند درمانی بسیار مهم و تاثیر گذار است.پ

درمان گیاهی برای لکنت کودکان وجود دارد ؟

تاکنون درمان گیاهی تایید شده برای لکنت زبان پیدا نشده است.

گفتار درمانی لکنت زبان از چه سنی باید شروع شود ؟

کودکانی که قبل از 4 سالگی شروع به لکنت می کنند، ممکن است بدون نیاز به کمک گفتار درمانی ، لکنت زبان را متوقف می کنند. اما اگر لکنت کودک شما زیاد اتفاق می افتد، بدتر می شود یا همراه با حرکات بدن یا صورت اتفاق می افتد، مراجعه به یک گفتاردرمانگر بسیار مهم است.

بهترین کلینیک گفتاردرمانی برای لکنت کودکان در تهران کجاست ؟

یکی از بهترین کلینیک های گفتاردرمانی کودکان در تهران که بهترین گفتاردرمانی برای لکنت کودکان در تهران است کلینیک توانبخشی مهرا واقع در سهروردی است. که با تیم متخصص و مجرب زمینه های مختلف گفتاردرمانی ، خدمات کاردرمانی جسمی و ذهنی ، روانشناسی کودک ، فرزند پروری ، رفتاردرمانی و بازی درمانی را پوشش میدهد.

کلینیک گفتاردرمانی مهرا در تهران کجاست ؟

مرکز گفتاردرنی تهران بهترین کلینیک گفتاردرمانی در مرکز تهران میباشد. که در محله عباس آباد خیابان سهروردی شمالی واقع شده است.

چگونه میتوان از کلینیک گفتاردرمانی برای لکنت کودکان در تهران نوبت گرفت ؟

شما میتوانید از طریق بخش دریافت نوبت در صفحه اصلی سایت به صورت اینترنتی و یا از طریق شماره های زیر به صورت تلفنی نوبت دریافت کنید.

اگر کودک شما علائم لکنت دارند هر چه سریعترین جهت تشخیص و انتخاب بهترین درمان برای لکنت کودکان به متخصص گفتاردرمانی مراجع کنید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *