خرید سمعک، سمعک مناسب، نکات مهم در خرید سمعک خوب

مجله مهرا :: خرید سمعک با توجه به گسترش جمعیت سالمندی و زندگی فعالانه آن‌ها، نیاز به استفاده از سمعک مناسب برای شنیدن بهتر افزایش یافته است. اما خرید سمعک مناسب به دلیل تنوع بالای موجود در بازار و مشخص نبودن نیازهای هر فرد، می‌تواند چالش برانگیز باشد. در این مقاله به بررسی عوامل مهم در خرید سمعک خوب خواهیم پرداخت تا به شما کمک کنیم تا انتخاب درستی داشته باشید. این مقاله میتواند شما را در داشتن انتخاب درست و مناسب کمک کند.

خرید سمعک

برای خرید سمعک خوب و انتخاب گزینه مناسب برای افراد کم شنوا باید برخی موارد را بدانید. اولین مورد این است که مدل های مختلف برای همه افراد مناسب نیست. باید متناسب با نوع و میزان کم شنواییتان متخصص بهترین مدل را برای خرید سمعک به شما معرفی کند. علاوه بر این برندهای مختلف برای انواع مختلف کم شنوایی مناسب است که با تشخیص متخصص شنوایی انجام شود.

نکات مهم در خرید سمعک

خرید سمعک مناسب برای افراد سنین مختلف، یکی از موارد مهم در بهبود شنوایی است. اما برای خرید بهترین سمعک خوب، باید به مواردی توجه کرد. ابتدا باید شنوایی خود را تست کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به شنوایی خود انتخاب کنید. همچنین باید به کیفیت صدای سمعک، راحتی استفاده، قیمت و نوع باتری سمعک توجه کنید. برای خرید مناسبترین دستگاه کمک شنوایی بهتر است به مراکز و کلینیک معتبر و مجهز به تجهیزات لازم مراجعه کنید. در صورت خرید از مجموعه و مراکز نامعتبر شما میتوانید دچار مشکلات بسیار جدی شوید.

برای خرید یک دستگاه کمک شنیداری که یک وسیله پزشکی است، نمیتوان به صورت غیر تخصصی یا از مراکز نامعتبر اینکار را انجام داد. همانطور که برای تمامی خدمات پزشکی دیگر به متخصص مراجعه میکنیم، برای خرید این دستگاه هم باید به متخصص مراجعه کرد.

خرید سمعک برای کودک: کودک از چه سنی میتواند سمعک بزند؟

سنی که یک کودک  کم شنوا می‌تواند سمعک بزند، بستگی به شرایط خاص هر کودک دارد، اما به طور کلی، برای کودکانی که نیاز به سمعک دارند، می‌توان از سنین پایین‌تر هم سمعک استفاده کرد. برای مثال، برخی از کودکان از سنین پیش‌دبستانی به دلیل مشکلات شنوایی خود نیاز به سمعک دارند. اما تشخیص و مشخص کردن نیاز به سمعک و نوع سمعک مناسب برای کودک باید توسط یک متخصص شنوایی و گوش صورت گیرد.

ویژگی های سمعک مناسب

خرید سمعک خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد تا بتواند برای شما بیشترین کاربرد را داشته باشد:

کیفیت صدا: سمعک مناسب باید دارای کیفیت صدای بالا و بدون نویز باشد تا فرد در حال استفاده از آن، صدای دقیق و واقعی را بشنود.
راحتی استفاده: باید برای فردی که آن را به دلیل کاهش شنوایی استفاده می کند، راحت و قابل استفاده باشد. همچنین، باید اندازه متناسبی داشته باشد و برای فرد زیبایی ظاهری هم داشته باشد.
پوشش صدای محیطی: دستگاه شنوایی مناسب باید قابلیت کاهش صداهای محیطی را داشته باشد تا فرد بتواند به راحتی صدای مورد نظر خود را بشنود.
باتری با طول عمر بالا:همچنین باید دارای باتری با طول عمر بالا و قابل شارژ باشد تا فرد بتواند آن را برای مدت طولانی استفاده کند.

آیا خرید سمعک مناسب و سمعک خوب ضروری است؟

دستگاههای کمک شنوایی یکی از بهترین راه حل هایی هستند که برای درمان مشکلات شنوایی ارائه می‌شوند. سمعک خوب، به بیماران کمک می‌کند تا راحت تر و با کیفیت بیشتری بتوانند با خانواده و دوستانشان در ارتباط باشند. همچنین، سمعک خوب به بیماران کمک میکند تا از میزان شنوایی کار آمد بهره مند شوند.

خرید سمعک

مراحل خرید سمعک

برای خرید سمعک مناسب ابتدا شما باید به یک مرکز یا کلینیک معتبر شنوایی سنجی مراجعه کنید.متخصص در ابتدا گزارشی از شکایت و مشکل شنوایی شما تهیه میکند.سپس با استفاده از وسیله ای به نام اتوسکوپ به معاینه فیزیکی کانال گوش، پرده گوش میپردازد و گوش شما را از نظر وجود جرم گوش ، عفونت و التهاب گوش ، پارگی پرده و سایر موارد موثر بر شنوایی بررسی مینماید. سپس در اتاقک اکوستیک با استفاده از دستگاه ادیومتر میزان کم شنوایی و نوع کم شنوایی شما را مشخص میکند. سپس با استفاده از دستگاه تیمپانومتر به بررسی گوش میانی شما میپردازد.

بعد از انجام معاینات و تست ها متناسب با سمعک پیشنهادی متخصص از گوش شما قالب گرفته میشود تا دستگاه به راحتی قابل استفاده شخصی شما باشد. در نهایت با مشاوره خوب و متناسب با میزان کم شنوایی و نیاز شما و قیمت دستگاه کمک شنوایی مناسب برای شما انتخاب میگردد و توسط متخصص شنوایی آماده و تنظیم میشود. برای تنظیم درست سمعک ممکن است شما نیاز به مراجعه مجدد پیدا کنید و همچنین به طور دوره ای برای شما تنظیم گردد تا بهترین کارکرد را برای شما داشته باشد.

کلینیک مهرا پیشنهاد میدهد مطلب درمان شگفت انگیز وزو گوش را بخوانید.

معایب خرید سمعک اینترنتی از فروشگاهها و سایت ها

چرا خرید سمعک از مراکز و کلینیک های معتبر شنوایی سنجی و زیر نظر متخصص اهمیت دارد؟در ادامه معایب خرید این دستگاه تخصصی از مراکز و فروشگاهها را برایتان بیان میکنیم ::

نداشتن امکان تست و انتخاب دقیق سمعک مناسب

به دلیل عدم ملاقات با کارشناس مجرب و متخصص در فروشگاههای آنلاین و تجهیزات پزشکی، به عنوان یکی از معایب خرید سمعک مناسب از این مراکز برشمردنی است. گاهی این محصولات دارای ابعادی نادرست برای اندازه گوش مشتریان هستند و برای کاربران مشکلاتی ایجاد می کنند.

عدم ارائه تضمین کیفیت 

یکی دیگر از معایب خرید سمعک مناسب از فروشگاههای آنلاین و تجهیزات پزشکی است. در این موارد ممکن است تجهیزاتی با کیفیت پایین و معیوب فروخته شود که در واقع باعث افزایش مشکلات شنوایی کاربران می شود. در صورتی که این محصولات از فروشگاههای معتبر و با سابقه خریداری شوند، این مشکل همانند آنچه از دست داده شده است، برطرف خواهد شد.

عدم مشاوره و پشتیبانی لازم

یکی دیگر از این مشکلات عدم مشاوره و پشتیبانی لازم پس از خرید است. در این حالت، ممکن است شما به دنبال سمعک مناسب با ویژگی‌های خاص هستید، اما در مورد محصول در سایت یا فروشگاه اطلاعات کافی ندارید. این موضوع می‌تواند منجر به خرید یک وسیله کمک شنیداری نادرست و نامناسب شود و باعث بروز مشکلاتی در آینده شود.

نبود شرایط بازگشت و تعویض کالا

هنگام خرید اینترنتی سمعک از طریق سایتهای فروشگاهی و فروشگاههای تجهیزات پزشکی، شما ممکن است با مشکلاتی در مورد خرید سمعک مناسب مواجه شوید. در اینصورت، نبود شرایط بازگشت و تعویض کالا می‌تواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند. ممکن است وسیله خریداری شده با نیاز و سلیقه شما مطابقت نداشته باشد

عدم تنظیم سمعک متناسب با میزان کم شنوایی

سمعک ها متناسب با میزان کم شنوایی کاربر توسط متخصص شنوایی تنظیم میشوند تا بهترین کارکرد را داشته باشند و فرد به راحتی بتواند از سمعک مناسب استفاده کند.سوت کشیدن ، خش خش کردن ،کم یا زیاد بودن صدا ،از جمله عواقب عدم تنظیم درست سمعک میباشد.

عدم راحتی و جایگیری سمعک در گوش

برای استفاده از سمعک مناسب حتما باید توسط متخصص شنوایی از گوش شما قالب گرفته شود با استفاده از قالب گرفته شده بخشی از سمعک که داخل گوش شما قرار میگیرد ساخته میشود تا به درستی روی گوش شما کاملا فیکس باشد.سمعک های خریداری شده از فروشگاه ها فاقد قالب های شخصی هستند که موجب ایجاد صدای اضافه در گوش و ثابت نماندن به درستی در گوش کاربر میگردد.

آیا خرید سمعک نامرئی برای همه کار آمد است ؟

مدل و نوع سمعک براساس سن ، نوع ومیزان کم شنوایی فرد انتخاب شود. سمعک نامرئی هم برای همه افراد مناسب نیست. ممکن است مدل های دیگر با توجه به شدت و نوع مشکل برای شما مناسبتر باشد. برترین برندهای سمعک همچون سمعک زیمنس، سمعک برنافون، سمعک ویدکس، سمعک اتیکن و … هستند که انواف مختلف مدل ها را ارائه میدهند.

قیمت سمعک خوب ارزان در تهران چقدر است ؟

دستگاه کمک شنوایی samak مناسب دارای قیمت های مختلفی است و عوامل مختلفی مانند امکانات، برند سازنده، مدل و… در قیمت سمعک خوب تاثیر میگذارد که از 5 میلیون تا 40 میلیون را دربرمیگیرد. قیمت ها بر اساس نوسانات ارزی در دوره های زمانی مختلف متفاوت است.

خرید سمعک، نکات مهم در خرید سمعک مناسب

بهترین کلینیک شنوایی سنجی و سمعک خوب در تهران کجاست ؟

در تهران کلینیک سمعک معتبر در مناطق مختلف تهران وجود دارد که با بررسی دقیق میتوان بهترین کلینیک سمعک در تهران را پیدا کرد. همچنین دسترسی آسان و راحت و دریافت نوبت در زمان مناسب یکی دیگر از عوامل انتخاب کلینیک است.

بهترین کلینیک خرید سمعک در مرکز تهران کجاست؟

کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مهرا واقع در عباس آباد سهروردی یکی از بهترین کلینیک خرید سمعک در تهران است که با کادری مجرب و کار آزموده خدمات تخصصی به مراجعین ارائه میدهد. در این مجموعه انواع مدل ها و برندهای معتبر ارائه میشود. شما به راحتی میتوانید از کلینیک مهرا نوبت دریافت کنید.

آیا خرید سمعک از دیجی کالا درست است؟

همانطور که در بالا اشاره شد خرید اینترنتی سمعک با معایب و مشکلات زیادی همراه است به خصوص که سمعک های برند های معتبر و رده بالا معمولا در فروشگاههایی مثل دیجی کالا که تخصصی نیستند اراِئه نمیشود.

آیا امکان خرید قسطی سمعک وجود دارد؟

در برخی از کلینیک ها با توجه به شرایط مراجع امکان خرید قسطی سمعک و پرداخت در چند مرحله وجود دارد. البته باید توجه داشت که ممکن است هزینه پرداختی و قیمت نهایی به علت دریافت به صورت قسطی، در نهایت بالاتر باشد.

آیا خرید آنلاین کار درستی است؟

خرید آنلاین سمعک به علت عدم انجام درست ارزیابی های کم شنوایی توسط متخصص و تجویز سمعک مناسب با مشکلات زیادی همراه است. همچنین امکان تنظیم سمعک و خدمات پس از فروش وجود ندارد. به طور کلی تجربه اولیه به صورت فیزیکی و همچنین تنظیم های اولیه توسط متخصص بسیار دارای اهمیت است.

آیا میتوان از فروشگاهها سمعک خرید؟

خیر! بدترین اشتباهی که ممکن است افراد انجام دهند، خرید سمعک از فروشگاه مختلف است. سمعک یک وسیله تخصصی پزشکی است که حتما باید توسط متخصص پیشنهاد و تجویز شود. همچنین بعد از دریافت نیاز به جلسات تنظیم است.

چرا بعضی افراد از خرید سمعک خجالت میکشند؟

خرید سمعک برای برخی افراد ممکن است خجالت آور باشد به دلایل مختلفی مانند:
ترس از قضاوت دیگران: برخی افراد ممکن است احساس کنند که دیگران ممکن است آنها را به خاطر داشتن مشکلات شنواییشان قضاوت کنند یا برای آنها خجالت بیاورند.
اعتقاد به عقاید نادرست: ممکن است افرادی باور داشته باشند که داشتن سمعک نشان از ضعف یا پیری است، که این باورها می‌تواند باعث خجالت شده و از خرید سمعک منعشان کند.
عدم آشنایی با فناوری: برخی افراد ممکن است به دلیل عدم آشنایی کافی با فناوری‌های سمعک، احساس ناامنی و خجالت کنند و بخواهند از خرید سمعک خودداری کنند.
هزینه‌های مالی: برخی افراد ممکن است احساس کنند که هزینه‌ی خرید و نگهداری سمعک برایشان زیاد است و این موضوع می‌تواند باعث خجالت آور شود.
در کل، خجالت از خرید سمعک ممکن است به دلیل عوامل اجتماعی، فرهنگی، و شخصیتی برای برخی افراد وجود داشته باشد.

در پایان

جهت دریافت مشاوره و انجام تست های شنوایی و خرید سمعک مناسب میتوانید از طریق لینک زیر با کلینیک شنوایی سنجی و سمعک مهرا واقع در منطقه 7 تهران سهروردی ارتباط بگیرید و نوبت دریافت نمایید::

02188740248

02188733901

خدمات تخصصی خرید سمعک و تنظیم سمعک را از ما بخواهید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

4 دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *